Dlaczego DeflaGyn®?

ŻEL DOPOCHWOWY DeflaGyn® NALEŻY STOSOWAĆ WYŁĄCZNIE PO KONSULTACJI Z LEKARZEM.

Żelu DeflaGyn® nie można stosować zamiast leczenia ablacyjnego, ekscyzyjnego, chirurgicznego, jeśli pacjentka ma wskazania do takiego zabiegu.

DeflaGyn®

żel dopochwowy to skuteczne rozwiązanie wspomagające spontaniczną remisję i regresję:

  • nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy: ASC-US, LSIL, ASC-H**, HSIL**
  • zmian na szyjce macicy wywołanych  wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)
  • zmian na szyjce macicy z dodatnim wynikiem  biomarkerów p16/Ki-67;       
  • nienowotworowych zmian na szyjce macicy

Dlaczego DeflaGyn®?

 • Skuteczność już po 3 miesiącach stosowania²
 • Pozytywne efekty u ponad 80%* kobiet²
 • Prosta aplikacja i dozowanie1
 • Bezpieczeństwo stosowania z opatentowaną technologią potrójnego działania1,2,8

Preparat DeflaGyn możesz zakupić również w aptekach internetowych.

DeflaGyn

Zarejestrowane wskazania do stosowania wyrobu medycznego DeflaGyn® są jednolite dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Stosowanie wyrobu medycznego DeflaGyn® należy dostosować do rekomendacji krajowych. Dotyczy to w przypadku Polski wskazań cytologicznych ASC-H i HSIL – gdzie rekomendowane jest najczęściej postępowanie chirurgiczne. We wskazaniach cytologicznych w Polsce DeflaGyn® jest rekomendowany do stosowania przy wynikach ASC- US i LSIL.

Żel dopochwowy DeflaGyn® należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją użycia żelu dopochwowego DeflaGyn® 

**należy dostosować do rekomendacji polskich

*80,9%

Jak działa DeflaGyn®?

Adsorbcja
patogenów

PIktogram
DeflaGyn® 
adsorbuje patogeny (wirusy, bakterie, grzyby i pozostałości komórek) z powierzchni szyjki macicy, dzięki zawartości silnie zdyspergowanego mikronizowanego dwutlenku krzemu.

Zahamowanie
rozprzestrzeniania się
patogenów

Piktogram wirusa
DeflaGyn®
wiąże patogeny i hamuje ich rozprzestrzenianie się na szyjce macicy.
Ochrona antyoksydacyjna
Piktogram
DeflaGyn®
dzięki silnemu działaniu antyoksydacyjnemu, neutralizuje szkodliwe oksydacyjne działanie patogenów, na otaczające zdrowe komórki.
Eliminacja zneutralizowanych patogenów
Piktogram szyjki macicy
 • Poprawa wyników cytologii szyjki macicy²
 • Eliminacja wirusa HPV²

DeflaGyn® może być przechowywany w temperaturze pokojowej (maks. 25 °C), na przykład na stoliku nocnym. Poniżej przedstawiamy łatwy sposób użycia preparatu. Najlepiej zrobić to tuż przed pójściem spać, dzięki czemu żel optymalnie się rozmieści na szyjce macicy. Przed użyciem preparatu DeflaGyn® przeczytaj uważnie instrukcję użycia.

Jak stosować?

1 z kropką
Przed użyciem wstrząsnij
butelkę z żelem
dopochwowym.
2 z kropką

Umieść jednorazowy aplikator przy szyjce butelki, mocno go dociskając i obróć butelkę z aplikatorem dnem do góry. Nabierz przy pomocy aplikatora 5 ml żelu z butelki. 

3 z kropką

Ułóż się wygodnie na plecach, ugnij nogi i lekko unieś  miednicę, wsuwając pod nią poduszkę.

4 z kropką

Wprowadź aplikator głęboko do pochwy, aż do ujścia szyjki macicy. Opróżnij aplikator, naciskając na tłok, a następnie wysuń go z pochwy. Pozostań w tej pozycji jeszcze przez około 1 minutę. Następnie wyrzuć zużyty aplikator.

Żel dopochwowy DeflaGyn® należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją użycie żelu dopochwowego DeflaGyn® 

Dla skutecznej terapii należy zastosować DeflaGyn® w 3 seriach po 28 dni z przerwami jak poniżej:

Pacjentki miesiączkujące

Czas stosowania preparatu

Terapia to 3 opakowania preparatu DeflaGyn® zawierające po 150 ml i 28 aplikatorów, stosowane jedno po drugim z przerwami podczas wystąpienia miesiączki (około 3-5 dni).  

Pacjentki niemiesiączkujące

Czas stosowania preparatu

Terapia to 3 opakowania preparatu DeflaGyn® zawierające po 150 ml i 28 aplikatorów, stosowane jedno po drugim z 3 dniowymi przerwami pomiędzy opakowaniami.

Żel dopochwowy DeflaGyn® należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją użycie żelu dopochwowego DeflaGyn® 

Wskazówka dotycząca stosowania preparatu DeflaGyn

DeflaGyn® Zestaw do podawania. Informacje o produkcie i wielkość opakowania: Żel dopochwowy wspomagający spontaniczną remisję i regresję nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy (ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL / PAP Il-p, PAP-II-P, PAP ||ID1, PAP IIID2 (Munich III) / PAP III, PAP IIID) lub zmian na szyjce macicy na szyjce macicy z dodatnim wynikiem biomarkerów p16/Ki-67 lub nienowotworowych zmian na szyjce macicy. Wyrób medyczny dostępny jest w opakowaniach zawierających 150 ml żelu dopochwowego. W opakowaniu znajduje się również 28 aplikatorów jednorazowego użytku (WYRÓB MEDYCZNY). Skład: 5 ml żelu dopochwowego DeflaGyn® (1 dawka) zawiera: wysoce dyspergowany dwutlenek krzemu 10,0 mg, kwas cytrynowy 24,8 mg, selenian sodu, 0,83 mg (w przeliczeniu na selen 0,25 mg), substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, woda, sorbinian potasu, benzoesan sodu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, jednoczesne stosowanie produktów pozostających w pochwie (np. pierścienie dopochwowe). Działania niepożądane: rzadko pieczenie lub swędzenie. Specjalne ostrzeżenia: Żel dopochwowy DeflaGyn® należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Leki do podawania dopochwowego (stosowane w celach terapeutycznych i/lub oczyszczających i/lub jako środki antykoncepcyjne) należy stosować nie wcześniej niż po dwóch godzinach od zastosowania żelu dopochwowego DeflaGyn®. W przypadku lekko czerwonawego zabarwienia na brzegach i wewnątrz zakrętki, produkt może być stosowany, gdyż nie wpływa to na jego jakość. Warunki przechowywania: Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie stosować po upływie terminu ważności. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Sporządzono na podstawie instrukcji użycia z 2019-08. Dystrybucja: Exeltis Poland Sp. z o.o. ul. Szamocka 8, 01-748 Warszawa, Polska Źródła: 1. Instrukcja użycia żelu dopochwowego DeflaGyn 2. Mueller A, et al. Treatment with an intravaginal gel containing siliceous dioxide, selenite, and citric acid to promote regression of ASC-US, LSIL, ASC-H, HSIL, P16/Ki67 status and improve clearance of hr-HPV in cervical specimens. I JMDAT 2020;

DeflaGyn® skuteczność potwierdzona
badaniami klinicznymi

Piktogram ludzi korzystających z DeflaGyn
Aż u 80,9% pacjentek poprawa wyników cytologii szyjki macicy²
Piktogramy ludzi
Aż u 53% redukcji występowania wirusa HPV²

po 3 miesięcznej terapii żelem dopochwowym DeflaGyn®

Gdzie mogę kupić DeflaGyn®

Jak długo stosować DeflaGyn®?

Kalendarz z napisem 3 miesiące

Dla skutecznej terapii należy stosować DeflaGyn® przez 3 miesiące.

Logo Exeltis
Dystrybucja:
Exeltis Poland Sp. z o.o.
ul. Szamocka 8
01-748 Warszawa
www.exeltis.pl
Wytwórca:
Deflamed International s.r.c
Hefmanova 597/61
170 00 Praga 7
Czechy
Shopping Cart