Uśmiechnięta kobieta patrząca i wskazująca w bok

Dlaczego Deflagyn

Spis treści

ZASTOSOWANIE DEFLAGYNU

Deflagyn jest dedykowany każdej kobiecie z wynikiem ASC-US, LSIL, CIN1, gdy lekarz zalecił wykonanie powtórnego badania kontrolnego za kilka miesięcy. W tym stresującym okresie oczekiwania na kolejny wynik warto nie czekać, lecz mieć wpływ na swój następny wynik stosując Deflagyn, którego skuteczność została potwierdzona w prospektywnych badaniach klinicznych z bardzo dużą istotnością statystyczną ( co oznacza, że wyniki nie są kwestią przypadku lecz działania produktu).

WSKAZANIA

Żel dopochwowy Deflagyn wspomaga remisję i regresję:

 • nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy ASC-US, LSIL, (ASC-H, HSIL) *
 • zmian na szyjce macicy wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)
 • zmian na szyjce macicy z dodatnim wynikiem biomarkerów p16/Ki67
 • nienowotworowych zmian na szyjce macicy

*Zarejestrowane wskazania są jednolite dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Stosowanie wyrobu należy dostosować do rekomendacji krajowych. Dotyczy to w przypadku Polski wskazań cytologicznych ASC-H i HSIL gdzie rekomendowane jest najczęściej postepowanie chirurgiczne. We wskazaniach cytologicznych w Polsce Deflagyn jest rekomendowany do stosowania w wynikach ASC-US i LSIL

SKŁADNIKI AKTYWNE

Składniki biologicznie aktywne, zawarte w Deflagynie są znane i stosowane od lat, z dużą skutecznością w medycynie. Oprócz tego zostały poddane dokładnym badaniom przedklinicznym, które potwierdziły ich rolę w 3-etapowym mechanizmie działania.

 • Ditlenek krzemu (SiO2)
  Występuje w zaawansowanej technologicznie postaci, silnie zdyspergowanych i zmikronizowanych cząsteczek.
 • Opatentowany kompleks antyoksydacyjny, Deflamin®
  Jest to połączenie aktywnego biologicznie selenu z kwasem cytrynowym
 • Selen
  Znany jest z silnych właściwości przeciwutleniających
 • Kwas cytrynowy
  Zawarty w kompleksie antyoksydacyjnym kwas cytrynowy nie tylko wspomaga działanie antyoksydacyjne selenu ale również obniża i stabilizuje poziom pH i tym samym kwasowe środowisko wewnątrz pochwy (ph<4), co sprzyja namnażaniu pożytecznych bakterii lactobacillus a utrudnia namnażanie się bakterii chorobotwórczych. W ten sposób poprawia biotom pochwy stwarzając warunki do spontanicznej samo naprawy.

Niemniej jednak należy pamiętać, ze samo obniżenie pH w pochwie nie wystarczy, aby zwalczyć patogeny, ponieważ istnieje wiele bakterii i wirusów odpornych na działanie kwasów, w szczególności chodzi tu o wirusa brodawczaka ludzkiego. Dlatego tak ważny jest fakt, ze ditlenek krzemu adsorbuje, wiąże i hamuje rozprzestrzenianie się patogenów znajdujących się w pochwie i na szyjce macicy a kw. cytrynowy poprawia biotom pchwy.

Antyoksydacyjna zdolność połączenia kwasu cytrynowego i seleninu sodu jest silniejsza niż właściwości poszczególnych komponentów tej kombinacji, a nawet sielniejsza od właściwości witaminy C

MECHANIZM DZIAŁANIA

Deflagyn jest wyjątkowo skuteczny ponieważ jako jedyny adsorbuje i neutralizuje patogeny w tym wirusy HPV.
Zapewnia to trójetapowy mechanizm działania.

 1. Adsorpcja patogenów
  Zdyspergowany i zmikronizowany ditlenek krzemu adsorbuje patogeny: białka, tłuszcze i lipoproteiny oraz bakterie, wirusy, grzyby, resztki komórek, cząsteczek proutleniaczy z powierzchni szyjki macicy i z pochwy.
  Odbywa się to dzięki naładowanej elektrycznie strukturze powierzchni ditlenku krzemu.
  Dwutlenek krzemu od lat stosowany jest w preparatach stosowanych do leczenia ran ponieważ dzięki wiązaniu patogenów tworzy odpowiednie środowisko niezbędne dla procesu ich gojenia.
 2. Wiązanie hamowanie rozprzestrzeniania się patogenów.
  Ditlenek krzemu wiąże patogeny a tym samym zapobiega dalszemu ich rozprzestrzenianiu się na powierzchni szyjki macicy i wewnątrz pochwy. Przy każdej aplikacji adsorbuje i wiąże kolejne patogeny, dzień po dniu stopniowo zmniejszając ich obecność i hamując rozprzestrzenianie się.
 3. Ochrona antyoksydacyjna
  Deflagyn zawiera opatentowany kompleks antyoksydacyjny Deflamin®, o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym. Jest to połączenie aktywnego biologicznie selenu w postaci seleninu sodu z kwasem cytrynowym. Jego szczytowe właściwości antyoksydacyjne zostały potwierdzone w badaniach przedklinicznych, którym został poddany każdy ze składników aktywnych Deflagynu. Kompleks ten neutralizuje zaadsorbowane i związane patogeny i szkodliwe oksydacyjne działanie patogenów na otaczające komórki.
 4. Eliminacja zneutralizowanych patogenów.
  Zadsorbowane i zneutralizowane patogeny są usuwane wraz z żelem na zewnątrz

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność żelu Deflagyn została potwierdzona w 2 badaniach klinicznych, prospektywnych, z grupą kontrolną z udziałem 526 kobiet. Przed i po włączeniu kobiet do badania wykonywane były badania nowoczesnymi, zwalidowanymi testami: cytologia badaniem na podłożu płynnym LBC, wysokoonkogenne wirusy HPV testem Cobas a markety p16 i Ki67 testem CINtecPlus oraz kolposkopia.
Wszystkie wyniki uzyskano z bardzo wysoką znamiennością statystyczną p=0,0001 co oznacza, że produkt jest bardzo skuteczny, wynik jest kwestią działania żelu a nie przypadku.

Aż 80,9 % kobiet stosując żel przez 3 miesiące w badaniach klinicznych uzyskało poprawę wyników cytologicznych
Uzyskano aż 53% redukcji występowania wysokoonkogennych serotypów wirusa HPV oraz redukcję obecności markerów p16 i Ki-67 aż o 92,9%

Preparat DeflaGyn możesz kupić również w aptekach internetowych.

Uśmiechnięta kobieta i powody dlaczego wybrać DeflaGyn

SPOSÓB STOSOWANIA

Żel Deflagyn należy stosować codziennie (5ml) z przerwą na miesiączkę u kobiet miesiączkujących i z przerwą 3 dni u kobiet niemenstruujących. Należy stosować 3 opakowania aż do ich zużycia. Każde opakowanie zawiera butelkę 150ml żelu oraz 28 szt. jednorazowych aplikatorów.

WYGODNY APLIKATOR

Żel Deflagyn ma bardzo przemyślany, cienki i długi 15-cm aplikator, który bez względu na indywidualne różnice w długości pochwy, każdej kobiecie zapewni podanie żelu tam, gdzie jest to najważniejsze czyli w okolicę samej szyjki macicy, gdzie znajdują się zmiany.

Aplikator jest przezroczysty, ma tłoczek jak strzykawka, co jest bardzo wygodne ponieważ kobieta nie musi nic wyciskać i za każdym razem ma pewność, ze cała dawka żelu została podana. Jest to nie tylko bardzo wygodne ale i bardzo oszczędne bo ani odrobina żelu nie zostanie w aplikatorze lecz tam gdzie należy: na szyjce i w pochwie.

Aplikator ma podziałkę co 1ml oraz ma blokadę ustawioną na 5ml, tak wiec kobieta może nabrać idealną dawkę żelu ( czyli 5ml) nawet nie patrząc.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA

Żel Deflagyn należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem zwłaszcza w okresie ciąży.

Leki do podawania dopochwowego należy stosować nie wcześniej niż 2h po zastosowaniu żelu Deflagyn.

Żel jest przezroczysty ale po otwarciu można zaobserwować lekko czerwonawe zabarwienie na brzegach zakrętki, co nie wpływa na jego skuteczność oraz jakość i moze być stosowany.
Może delikatnie barwić bielizną ale plamy znikają po upraniu.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Równoczesne stosowanie żelu dopochwowego i preparatów, które znajdują się w pochwie (np. pierścieni dopochwowych), może zmniejszać ich skuteczność i w związku z tym jest przeciwwskazane.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

W rzadkich przypadkach może wystąpić pieczenie i swędzenie.
Test na HPV
Test na HPV
 • Test mający na celu, rozpoznanie genotypu wirusa HPV.
 • Test wykrywający obecność typów wirusa HPV, które zwiększają ryzyko na powstanie raka szyjki macicy.
Shopping Cart